Pavilion Damansara Heights - Regent Suites (R2), Damansara Heights

Pavilion Damansara Heights - Regent Suites (R2) ialah projek kediaman bertingkat tinggi pegangan bebas di Damansara Heights, No. 1 Jalan Damanlela, 50490 Wilayah Persekutuan Kuala Lumpur, oleh Impian Ekspresi Sdn Bhd (Phase 1), Jendela Mayang. Keluasan unit antara 605 hingga 6,612 kaki persegi, dengan 1 hingga 3 bilik tidur. Harga permulaan ialah RM 1,022,000. Projek ini dijangka siap pada 2025. Stesen terdekat ialah KG13 Pusat Bandar Damansara, kira-kira 400 m (jarak garis lurus).

Untuk senarai harga terkini dan unit yang masih ada, WhatsApp +60 17-279 8932.

Butiran projek

  • Pemaju: Impian Ekspresi Sdn Bhd (Phase 1), Jendela Mayang
  • Lokasi: Damansara Heights, No. 1 Jalan Damanlela, 50490 Wilayah Persekutuan Kuala Lumpur
  • Pegangan: pegangan bebas
  • Jenis hartanah: kediaman bertingkat tinggi
  • Harga permulaan: RM 1,022,000
  • Bilik tidur: 1 hingga 3
  • Keluasan: 605 hingga 6,612 kaki persegi
  • Yuran penyelenggaraan: RM 0.71 sekaki persegi sebulan
  • Status: dijangka siap 2025

Harga permulaan ialah harga senarai pemaju dan berubah mengikut fasa, tingkat dan arah unit.

Jenis unit dan keluasan

JenisKeluasan (kaki persegi)Bilik tidurBilik air
Jenis A160511
Jenis A269511
Jenis A370211
Jenis A48081+12
Jenis A58161+12
Jenis A68261+12
Jenis B11,05022
Jenis B21,2262+13
Jenis B31,3962+13
Jenis C11,47334
Jenis C1a1,7583+14
Jenis C21,8783+14

Jenis unit dan keluasan diambil daripada bahan jualan pemaju.

Pelan lantai

Pelan lantai Pavilion Damansara Heights - Regent Suites (R2) Jenis A1, 605 kaki persegi, 1 bilik tidurPelan lantai Pavilion Damansara Heights - Regent Suites (R2) Jenis A2, 695 kaki persegi, 1 bilik tidurPelan lantai Pavilion Damansara Heights - Regent Suites (R2) Jenis A3, 702 kaki persegi, 1 bilik tidurPelan lantai Pavilion Damansara Heights - Regent Suites (R2) Jenis A4, 808 kaki persegi, 1+1 bilik tidurPelan lantai Pavilion Damansara Heights - Regent Suites (R2) Jenis A5, 816 kaki persegi, 1+1 bilik tidurPelan lantai Pavilion Damansara Heights - Regent Suites (R2) Jenis A6, 826 kaki persegi, 1+1 bilik tidurPelan lantai Pavilion Damansara Heights - Regent Suites (R2) Jenis B1, 1,050 kaki persegi, 2 bilik tidurPelan lantai Pavilion Damansara Heights - Regent Suites (R2) Jenis B2, 1,226 kaki persegi, 2+1 bilik tidurPelan lantai Pavilion Damansara Heights - Regent Suites (R2) Jenis B3, 1,396 kaki persegi, 2+1 bilik tidurPelan lantai Pavilion Damansara Heights - Regent Suites (R2) Jenis C1, 1,473 kaki persegi, 3 bilik tidurPelan lantai Pavilion Damansara Heights - Regent Suites (R2) Jenis C1a, 1,758 kaki persegi, 3+1 bilik tidurPelan lantai Pavilion Damansara Heights - Regent Suites (R2) Jenis C2, 1,878 kaki persegi, 3+1 bilik tidur

Pengangkutan dan kemudahan berdekatan

Stesen rel

  • KG13 Pusat Bandar Damansara: kira-kira 400 m (jarak garis lurus)
  • KG14 Semantan: kira-kira 530 m (jarak garis lurus)
  • KJ16 Bangsar: kira-kira 2.8 km (jarak garis lurus)

Pusat beli-belah

  • Pavilion Damansara Heights: kira-kira 90 m (jarak garis lurus)
  • Damansara City Mall: kira-kira 170 m (jarak garis lurus)
  • Bangsar Shopping Centre: kira-kira 630 m (jarak garis lurus)

Pasar raya

  • Ben's Independent Grocer: kira-kira 310 m (jarak garis lurus)
  • Qra: kira-kira 620 m (jarak garis lurus)

Sekolah dan kampus

  • Stella Maris Medan Damansara: kira-kira 870 m (jarak garis lurus)
  • Cempaka International School: kira-kira 880 m (jarak garis lurus)
  • HELP University London Semantan: kira-kira 960 m (jarak garis lurus)

Hospital dan klinik

  • Kuala Lumpur Sports Medicine Centre: kira-kira 670 m (jarak garis lurus)
  • Clinic RX: kira-kira 830 m (jarak garis lurus)

Taman

  • Serai Linear Park: kira-kira 820 m (jarak garis lurus)
  • Bukit Bandaraya Park: kira-kira 1.3 km (jarak garis lurus)

Semua jarak ialah jarak garis lurus dan hanya anggaran; jarak berjalan kaki atau memandu sentiasa lebih jauh.

Soalan lazim

Siapakah yang sesuai membeli Pavilion Damansara Heights - Regent Suites (R2)?

Sesuai untuk keluarga yang memerlukan tiga bilik tidur atau lebih; individu bujang, pasangan, atau pembeli yang mahukan unit kecil untuk disewakan; pengguna rel harian (KG13 Pusat Bandar Damansara, kira-kira 400 m dalam garis lurus). Kurang sesuai untuk pembeli yang perlu berpindah masuk segera.

Apakah pegangan tanah Pavilion Damansara Heights - Regent Suites (R2) dan bila siapnya?

Pegangan: pegangan bebas. Dijangka siap pada 2025.

Berapa jauh Pavilion Damansara Heights - Regent Suites (R2) dari stesen terdekat?

Stesen terdekat ialah KG13 Pusat Bandar Damansara, kira-kira 400 m (jarak garis lurus). Jarak berjalan kaki sentiasa lebih jauh.

Bolehkah warga asing membeli Pavilion Damansara Heights - Regent Suites (R2)?

Pembeli asing di Kuala Lumpur perlu mendapatkan kelulusan pihak berkuasa tanah, dan harga minimum untuk warga asing ditetapkan oleh pihak berkuasa. Sahkan syarat terkini sebelum menempah.

Apakah kos lain selain harga unit?

Antaranya duti setem surat cara pindah milik, yuran guaman, dan duti setem perjanjian pinjaman sebanyak 0.5% daripada jumlah pinjaman.

Apakah yang perlu disemak sebelum membeli Pavilion Damansara Heights - Regent Suites (R2)?

Semak tingkat yang masih ada untuk jenis unit anda, cara petak letak kereta diperuntukkan, yuran penyelenggaraan dan kumpulan wang penjelas, serta tarikh penyerahan kunci yang dijangka dan kemajuan pembinaan.

Lihat semua projek dalam Bahasa Melayu · English · 简体中文